INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
YouTube lançon aplikacionin më të ri për iPhone dhe Android.

YouTube lançon aplikacionin më të ri për iPhone dhe Android.

Publikuar më: 10:06 13-11-2018

YouTube po lançon aplikacionin e saj të realitetit virtual në kufjet Oculus Go VR, pasi njoftoi planet e saj që në shtator. Aplikacioni do të jetë i disponueshëm në dyqanin Oculus, duke u bashkuar me aplikacione të ngjashme për Samsung Gear VR, Sony PlayStation VR, Google Daydream VR, dhe headsetë desktop VR. Është një shtesë e dobishme për Oculus Go, e cila ka për qëllim fansat e VR video dhe përdoruesit e tjerë edhe pse mund të mos jenë lojtarë.

Instagram Banner

Aplikacioni VR i YouTube mbështet opsionet 360 gradë video dhe video teatër VR. Gjithashtu përfshin karakteristika sociale, kështu që përdoruesit mund të shikojnë video me miq ne momentin që janë me kufje. Aplikacioni fillimisht ishte ekskluziv per telefonat smart, qoftë nëpërmjet kartës së Google ose me pamjen celulare të Google Daydream.
YouTube po bëhet një pjesë standarde e një ekosistemi VR ,por ne jemi ende në pritje për të parë nëse ajo nis në Oculus Quest, e cila do të nisë pranverën e ardhshme.

©️insmart.al

Article Logic
Execution time: 0.003446102142334