INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Viti i ri në Tiranë, urimin e parë e ndan Kreu i Bashkisë

Viti i ri në Tiranë, urimin e parë e ndan Kreu i Bashkisë

Publikuar më: 10:35 01-01-2019

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj dhe bashkëshortja e tij, Ajola Xoxa kanë qënë të parët që uruar shqiptarët nga Sheshin Skënderbej.

Në fjalën e tij, Veliaj pasi ka bërë urimin tha se viti që po hyn do të jetë më i mirë pa lojra fati edhe njoftoi dhe dhënien e çekut për fëmijën e parë të lindur për vitin 2019.
"Nesër Tirana do gdhihet më e mirë. Do gdhihet pa lloto. Na janë mërzitur pak çunat por gocat janë më të lumtura. Nesër fillon çeku i bebes. Ju të tjerët filloni punën. Fjala Bashki vjen nga fjala “bashkë” ndaj faleminderit çdo qytetari. Kemi bërë mrekulli dhe kemi realizuar ëndrrat tona bashkë. Tirana është kryeqyteti i ëndrrave, ndaj gëzuar vitin e ri 2019", tha Erion Veliaj.

Article Logic
Execution time: 0.0035629272460938