INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Vendet më të mira në botë ku bëhen propozimet për martesë

Vendet më të mira në botë ku bëhen propozimet për martesë

Publikuar më: 14:16 30-03-2018
Duke analizuar të dhënat nga hashtags si “ #engaged dhe #bridetobe, faqja e internetit e martesës Hitched.co.uk gjeti  vendet  në mbarë botën ku njerëzit kanë zgjedhur për të bërë  pyetjen e madhe.
Disa nga destinacionet janë pikat e nxehta të romancave të famshme botërore si: përpara Kullës Eiffel dhe në Disneyland (Paris), të cilat ishin në vendet e para. Sipas intv.al ja lista e vendeve ku janë bërë propozimet për martesë:
Magjia e Disney është e vërtetë si : Disneyland Paris, Mbretëria Magjike e Walt Disney në Florida dhe gjithashtu Epcot Parku i Disney në Florida. 
1. Disneyland, në Paris – 500 propozime 
2. Walt Disney’s Magic Kingdom, Florida- 555 propozime
3. Centennial Lakes Park, Minnesota - 625 propozime
4.  Eiffel Tower, Paris - 679 propozime
5. The Hollywood Sign, Los Angeles – 1000 propozime
6. Central Park dhe Brooklyn Bridge, New York- 1111 propozime 
7. Niagara Falls, Ontario - 1250 propozime
8. Walt Disney’s Epcot Park, Florida - 1428 propozime 
9. Big Bear Lake, California –1666 propozime
10. Bondi Beach, Sydney –2000 propozime
 
Ju që keni në plan të bëni ndonjë propozim për martesë, keni disa opsione interesante. 
Burimi: Metro
Përshtati: Anisa Bega
 
Article Logic
Execution time: 0.0036258697509766