INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Njihuni me qenin që jeton vetëm prej 13 vitesh në një park. Zbuloni sekretin e tij! [FOTO]

Njihuni me qenin që jeton vetëm prej 13 vitesh në një park. Zbuloni sekretin e tij! [FOTO]

Publikuar më: 13:20 30-03-2018
Shumica e qenve endacak me të vërtetë duan një shtëpi.
Por ka disa që me të vërtetë preferojnë jetën e tyre në rrugë. Dhe një nga këto shpirtra të lirë është ky qen, që jeton në një park në Los Angeles. Sipas intv.al ai ka jetuar në park në  13 vitet e fundit. Grupet e organizatave bamirëse dhe të kontrollit të kafshëve kanë provuar ta shpëtojnë qenin, por ai gjithmonë shmang kapjen. Një fotograf, John Hwang filloi t’i  bënte foto, kur ai jetonte në të njëjtën zonë. Për MNN ai ka thënë: “Kjo është hera e parë që pashë atë qen”.
Më tej, ai shtoi se sa i afrohej, direkt qeni largohej.  Ende mbetet engimatike, pse ky qen nuk pranon që dikush të kujdeset për të.
 
 
Burimi: Metro
Përshtati: Anisa Bega
Article Logic
Execution time: 0.003648042678833