INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Zbuloni sekretin e vetëm për një martesë të lumtur

Zbuloni sekretin e vetëm për një martesë të lumtur

Publikuar më: 13:26 27-03-2018
Asnjë lidhje nuk është si tjetra, kështu që si mund të jetë këshilla e zbatueshme për të gjithë?!
Çiftet duhet të dëgjojnë këtë gjë : ju dhe partneri juaj duhet të ikni çdo vit pa fëmijët tuaj me pushime. Këtu, sipas intv.al  janë disa  arsye kryesore pse duhet të udhëtoni  vetëm me partnerin tuaj:
1. Seksi
Prania e shpeshtë e  fëmijëve tuaj, ju ka bërë të mos e keni mirë jetën seksuale.  Por ju e dini se çfarë mund të ndihmojë në zgjidhjen e kësaj? Një dhomë hoteli, një mjedis tjetër etj. Sipas intv.al do e mbani gjallë pasionin mes jush.
2. Biseda që nuk kanë lidhje me fëmijët
Mundohuni që bisedat tuaja mos të jenë vetëm për fëmijët tuaj. Nëse ndodhë kjo gjë, ju do bini në monotoni dhe nuk do keni gjë tjetëe për të folur. Si pasojë edhe martesa do ju mërzitet.
3. Eksploroni vende të reja
Duke bërë këtë gjë, do jeni më shumë në kontakt me gjëra të reja. Do ndiheni sikur jeni një çift që sapo jeni njohur dhe kjo do ju bëjë shumë mirë. Martesa duhet të ketë pak adrenalinë brenda, që të funksionojë mirë. Mos harroni se udhëtimet i bëjnë shumë mirë shpirtit.
Burimi: MSN
Përshtati: Anisa Bega
Article Logic
Execution time: 0.0043280124664307