INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Vendet ku pagat janë më të larta, kryeson…[LISTA]

Vendet ku pagat janë më të larta, kryeson…[LISTA]

Publikuar më: 14:14 07-04-2019

Nëse jeni duke vrarë mendjen se ku duhet të jetosh për të patur një jetë më të mirë sepse paga jote është e lartë atëhere duhet të dish patjetër listën e vendeve ku paguhesh më shumë.

Instituti Botëror i Menaxhimit ka renditur disa nga shtetet ku pagat janë të larta.

Hidhini një sy dhe më pas vendosni vetë. Zbuloni edhe se cili është vendi ku paguhesh me shumë.

Në Arabinë Saudite ju çoni në shtëpi një rrogë mujore rreth 28.704 paund në vit

Në Greqi rrogat llogariten në rreth 126.542 paund

Në Spanjë mesatarisht 143.504 paund

Norvegji 105.696 paund

Itali 24.138 paund

Kanada mesatarisht 33.964 paund

Belgjikë 179.559 paund

Suedi 161.218 paund

Danimarkë 154.611 paund

Gjermani 214.969 paund

Japoni 176.196 paund

Luksemburg 182.282 paund

SHBA 282.647 paund

Dhe vendi ku paga është më e lartë është Zvicra 319.192 paund në vit

Article Logic
Execution time: 0.0031979084014893