INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Upsss! Arilena fitoi Festivalin e Këngës, por Olti Curri tallet KEQ me Alketa Vejsiun: Nuk është nevoja të…[FOTO]

Upsss! Arilena fitoi Festivalin e Këngës, por Olti Curri tallet KEQ me Alketa Vejsiun: Nuk është nevoja të…[FOTO]

Publikuar më: 14:32 23-12-2019

Mbrëmjen e së dielës është mbajtur edhe nata finale Festivalit të Këngës në RTSH, ku fituese u shpall këngëtarja njohur, Arilena Ara.

Përgjatë 3 netëve të Festivalit, opinionisti Olti Curri ka qenë mjaft kritik dhe ka ironizuar çdo fjalë të thënë nga Alketa Vejsiu në skenë.

“Nuk eshte nevoja te marresh kohe televizive ne nje festival qe organizohet nga televizioni shteteror per te hequr fiksimin per te kenduar si te te vije…ka edhe metoda me ekonomike dhe me pak bezdisese per veshin e publikut qe eshte njoftuar se do te degjoje gare kengetaresh jo karaoke private?“…ato leket qe jap takse per RTSH, me mire i blej grure per zogjte…te pakten degjoj cicerima pa prezantim dhe zogjte te pakten nuk stonojne… mora vesh qe Alketa do kendoje dy here te tjera dhe nje monolog, qe ta dini te llogarisni kohen per ne tualet per ujin e holle dhe me gjate… Alketa ngaqe e qau te foluren, nuk po pushon edhe se kenduari…deri ne fund besoj se edhe do beje vertikalen” – kanë qenë këto disa nga komentet e Oltit referuar Alketës.

stqt.png

Article Logic
Execution time: 0.0033369064331055