INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
UPSS! Era Istrefi merr çmimin e veçantë nga Hashim Thaçi dhe e vë në siklet! E gjithë vëmendja shkon te ''ZOGU'' [FOTO]

UPSS! Era Istrefi merr çmimin e veçantë nga Hashim Thaçi dhe e vë në siklet! E gjithë vëmendja shkon te ''ZOGU'' [FOTO]

Publikuar më: 18:39 20-07-2018

Ajo bëri krenarë miliona shqiptarë pasi u përzgjodh për të kënduar himnin e kampionatit të Botërorit. Për këtë, Era Istrefi është pritur si një heroinë e vërtetë në Kosovë nga vetë presidenti i vendit, i cili e ka dekoruar atë duke e cilësuar si “Zëri i Kosovës në botë”.

”Kjo medalje më motivon edhe më shumë për ta promovuar Kosovën sa më shumë që të mundem në të ardhmen.

Ndihem e nderuar që kjo vjen prej vendit tim, prej Kosovës ku jam rritur. Për mua është një motivim për të ardhshmen që të punoj akoma edhe më shumë. Jemi një vend me një popull bujar dhe shumë të mirë’’, u shpreh Era.

Por ajo që u vu re gjatë ceremonisë ishte një moment jo fort i këndëshem për të mos dhënë i sikletshëm pasi veshja e këngëtares ishte shumë e shkurtër, duke zbuluar pothuajse çdo gjë përballë presidentit Thaçi.

 

collagedsa.jpg

Article Logic
Execution time: 0.0036458969116211