INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Updati i fundit i Google Maps është ai që na nevojitej

Updati i fundit i Google Maps është ai që na nevojitej

Publikuar më: 11:15 21-01-2019

Google ka filluar të shfaqë veçoritë në Hartat Google për pajisjet iOS dhe Android. Funksioni i ri  nga Policia Android, tregon limitin e shpejtësisë në rrugë  dhe gjithashtu prezanton një ikonë për të treguar vendndodhjen e kamerave të shpejtësisë.Shoferët do të marrin një njoftim audio kur ata po afrohen një zone me limit shpejtësie.

Instagram Banner

Përditësimi aktualisht po shpërndahet tek përdoruesit në Danimarkë, Mbretëria e Bashkuar dhe Shtetet e Bashkuara, ndërsa ikonat e kamerës së shpejtësisë po qarkullojnë në Australi, Brazil, Kanada, Indi, Indonezi, Meksikë, Rusi, Mbretërinë e Bashkuar dhe SHBA.

Google filloi testimin e funksionit në 2016 dhe ishte në dispozicion vetëm në disa zona si San Francisko dhe Rio de Janeiro, Brazil. Ky përditësim i ri do të ndihmojë përdoruesit të cilët do te kenë më shumë informacionin kur udhëtojnë.  


©insmart.al

Article Logic
Execution time: 0.0033650398254395