INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Tërmeti “shkund” sërisht tre qytete! Sizmiologët japin detaje...

Tërmeti “shkund” sërisht tre qytete! Sizmiologët japin detaje...

Publikuar më: 15:45 17-07-2018

Tërmetet prej më shumë se dy javësh nuk kanë të ndalur. Edhe sot rreth orës 15.05 u shënua një i tillë i fortë, që u ndje nga banorët e Tiranës, Durrësit dhe Kavajës. Sizmiologët raportojnë se epiqendra e tij ishte në fashti Luz i vogël në Kavajë dhe ishte 4.5 ballë i shkallës rihter. Deri më tani nuk raportohen dëme në njerëz apo banesa. Kujtojmë këtu se 4 korrik është shënuar dhe tërmeti më i fortë i viteve të fundit 5.2 ballë i shkallës rihter, që mbajti nën panik për orë të tëra banorët e Tranës dhe Durrësit, pasi epiqendra ishte në Gjirin e Lalzit. Po dy javë më parë tërmeti shkaktoi dhe dëmë në banesat e zonës përreth epiqendrës.

Article Logic
Execution time: 0.003291130065918