INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Tensionohet situata, Studentët denoncojnë presionin e pedagogëve [VIDEO]

Tensionohet situata, Studentët denoncojnë presionin e pedagogëve [VIDEO]

Publikuar më: 17:28 09-01-2019

Tensionohet situata pranë universiteteve. Studentët protestues denoncojnë presionin e ushtruar nga pedagogë por edhe nga efektivë të policisë së shtetit, të cilët në fakt ishin të shumtë në ambientet e universiteteve. Studentët thonë se kanë video që faktojnë presionin e ushtruar ndaj tyre, ndërsa në shenjë protestë kanë bllokuar edhe korridoret e universiteteve.

Ndërkohë studentët kanë denoncuar presionin e ushtruar nga pedagogë dhe efektivë të policisë.
Studentët:
“Kemi video kur pedagogët na ushtrojnë presion e ku na thonë mjerë ju çfarë do t’ju gjejë. Në fakt sot po them mjerë ata se çfarë do ti gjej, pasi do të bëhet drejtësi”.
Studenti:
“Tani kanë thirrur policinë për të na bërë presion”.
Studentët shfaqen të vendosur në protestën e tyre, edhe pse numri i tyre në protestë ishte më i ulët këtë të mërkurë.
Studentët:
“Dekanët po bëjnë presion që të futemi në mësim. Por po ju them se maksimumi një ose dy studentë janë në klasa pjesa tjetër janë në protestë”.

 

Article Logic
Execution time: 0.0039100646972656