INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Shokuese, nuk pritej! Dalin detaje tronditëse pas vdekjes së AVICII-t, e vranë se donte t’i bënte këtë të mirë njerëzimit?! [FOTO]

Shokuese, nuk pritej! Dalin detaje tronditëse pas vdekjes së AVICII-t, e vranë se donte t’i bënte këtë të mirë njerëzimit?! [FOTO]

Publikuar më: 12:39 29-04-2018

Shtohen dyshimet për vdekjen e Aviciit! 

Lidhjet mes vdekjes së Aviciit dhe rrjeteve pedofile që po punonte për të shkatërruar po vazhdojnë të shfaqen, ku miqtë e DJ të njohur dhe 28 vjeçarit multi-milioner i kishte kushtuar pjesën tjetër të jetës për “mbrojtjen e fëmijëve të abuzuar”.

Superylli suedez DJ Aivicii vdiq në rrethana të dyshimta javën e kaluar në Muscat të shtetit të Omanit, dhe vdekja e tij ka tronditur botën e argëtimit. Avicii, lindi në Ted Bergling, ishte një pioner i skenës moderne të EDM-së dhe një DJ i rrallë për të performuar në mbarë botën.

Ai fitoi dy çmime të MTV Music, një çmim të Billboard Music dhe fitoi dy nominime Grammy. Hiti i tij më i madh ishte “Le7els”. Megjithatë, debutimi i tij në shfaqjen “Për një ditë më të mirë” ka ngritur frikën se vdekja e parakohshme e 28-vjeçarit nuk ishte e natyrshme.

Shfaqja “Për një ditë më të mirë” është thellësisht shqetësuese dhe lë të kuptohet për atë që Avicii dinte shumë për rrjetin e pedofilëve. Sipas shokëve të Aviciit ai ishte pasionant në mbrojtje të fëmijëve anembanë botës pas dëshmive të “tmerreve të paimagjinueshme” që kishte dëgjuar më parë.


Për shfaqjen e tij si drejtues, Avicii zgjodhi të ndriçonte epideminë e elitës së pedofilisë. “Për një ditë të mirë” tregon historinë që fëmijët shiten për t’u skllavëruar seksualisht nga trafikantët. Videoja tregon se si dy fëmijë ikin duke u hedhur nga një shkëmb në oqean, para se të ktheheshin për t’u hakmarrë ndaj pedofilëve të fuqishëm që abuzonin me fëmijët, raporton “Yournewswire”, transmeton Periskopi.
Duke u paraqitur si një nga fëmijët e rritur në video, Avicii tregoi qartë se nga cila anë ishte ai, dhe pavarësisht nga paralajmërimet e reklamave se videoja ishte “vetëvrasje komerciale”, vendosi ta bënte të qartë se publikimi i elitës së grabitësve elitës ishte më e rëndësishme sesa të bësh para.

Në fund të videos, është zbuluar se grupi i pedofilëve të elitës sipas Aviciit kishin lidhje deri në krye të qeverive. Megjithatë në realitet, ishte Avicii që u përball me një skandal të parakohshëm, duke u bashkuar me Chester Bennington dhe Chris Cornell si muzikantë të famshëm që kanë vdekur para kohës së tyre në rrethana të dyshimta, pasi u zotuan se do të ekspozonin pedofilët.

A ishte i heshtur Avicii për pikëpamjet e tij? Si një artist i ri dhe i suksesshëm popullor me dhjetëra milion ndjekës në mbarë botën, ai ishte në gjendje t’u tregonte të vërtetën masës. Vdekja e parakohshme e aktivistëve anti-pedofilë është një lloj pune tepër e rrezikshme në botën e sotme.

A janë të lidhur të gjitha këto dyshime me këto vdekje, apo është një rastësi e madhe?

Kitaristi i famshëm Chris Cornell ishte gjetur i varur në dhomën e hotelit të tij në Detroit në muajin maj të vitit 2017. Vdekja e tij ishte shpallur si vetëvrasje, pavarësisht kundërshtimeve të familjarëve dhe shokëve të tij. Policët e Detroitit e kishin hetuar rastin për të konkluduar se vdekja e tij ishte e tipit vetëvrasje, por disa hetues po pretendojnë se disa boshllëqe që ka lënë vdekja e tij dhe disa mospërputhje që tregojnë se vdekja e Cornell nuk ishte fare vetëvrasëse, por një vrasje e paramneduar dhe e mbuluar.

Ashtu si Avicii, Cornell kishte dëshmuar “tmerre” të kryera kundër fëmijëve ndërsa shoqërohej me industrinë dhe elitën politike dhe ai dhe gruaja e tij krijuan një fondacion për të parandaluar shfrytëzimin seksual të fëmijëve.

Miqtë e afërt të Cornell thonë se atij iu tregua një “libër i zi” që përfshinte emrin e një bashkëpunëtori të tij profesional, sipas gazetablic. Pas themelimit të fondacionit të tij, Cornell ishte afër zbulimit të një rrjeti të pedofilëve që punonin brenda industrisë së argëtimit – një punë të rrezikshme që ai e konsideronte “detyrë” të tij.
Por miqtë e tij besojnë se ai u larguar para se të përfundonte punën e tij.

miy.jpg

 

Kitaristi i grupit rock Linkin Park Chester Bennington ishte gjetur i vdekur në qershor të vitit 2017, një muaj pas vdekjes së shokut të tij Cornell. Sipas zyrtarëve hetues, shkaku i vdekjes së tij ishte vetëvrasja duke u varur, por miqtë, familja dhe tifozët e tij zemërim ndaj këtij vendimi. Edhe pse u pretendua se Bennington vuante nga depresioni që supozohet se çoi në vetëvrasjen e tij, ai gjithashtu si fëmijë ishte abuzuar seksualisht.

Bennington disa javë para vdekjes së tij kishte njoftuar për të publikuar storien e tij rreth abuzimit seksual. Chester Bennington ishte një i pjekur, njeri me shëndet mental të mirë i cili kishte hequr shpirtër e këqinj dhe i kishte kushtuar pjesën tjetër të jetës së tij për t’iu ndihmuar të tjerëve – përfshirë gjashtë fëmijën e tij dhe famulltarin e tij, Christopher Cornell – dhe ekspozimi i grupit pedofil në industrinë e argëtimit.

Sidoqoftë forcat e liga janë në gjendje të mbytin këto përpjekje. Ndërsa detajet e vdekjes së Aviciit vazhdojnë të dalin, vlen të shikojmë se kush punon më së shumti kundër hetimeve për shkakun e vdekjes së tij të vërtetë dhe që përpiqen të ndalojnë këdo që ngrisin pyetje për këtë temë.

Article Logic
Execution time: 0.0028159618377686