INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
‘Shko në ferr’ po këtë herë me kë kapet presidenti i Filipineve

‘Shko në ferr’ po këtë herë me kë kapet presidenti i Filipineve

Publikuar më: 10:57 03-06-2018

Presidenti i Filipineve Rodrigo Duterte gjithmonë tërheq vëmendjen me deklaratat e tij të cilat shpeshherë janë ofenduese edhe ndaj liderëve botërorë mes të cilëve edhe Obamën.

Këtë herë Duterte ‘ kapet’ me një ekspert të OKB-së të cilit i thotë që të shkojë në ferr.

Eksperti i OKB-së kishte kritikuar rolin e Duterte në procesin e dëbimit të Presidentit të Gjykatës Supreme.

Në një fjalim të transmetuar në Televizion, Duterte hodhi poshtë komentet e Diego Garcia Saryan, duke i thënë atij të mos merret me çështjet e brendshme të vendit dhe “të shkojë në ferr”.

 

Article Logic
Execution time: 0.003587007522583