INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Raporte të tensionuara me Kosovën, Serbia tregon 'muskujt' [VIDEO]

Raporte të tensionuara me Kosovën, Serbia tregon 'muskujt' [VIDEO]

Publikuar më: 13:51 10-05-2019

Ndërsa klima politike në Ballkanin Perëndimor duket e tensionuar dhe ku një cështje delikate është raporti Prishtinë Beograd, Serbia ka zgjedhur të tregojë forcën e saj.

Një paradë ushtarake është organizuar këtë të premte duke treguar forcën e saj përballë tensioneve rajonale.

Për më shumë gjatë shfaqjes u prezantuan edhe armë dhe pajisje të dërguara nga Rusia. Presidenti Vucic u shpreh se një paradë e tillë demostron sesa sa shumë Serbia është zhvilluar dhe sa e fuqishme është.

Article Logic
Execution time: 0.0036811828613281