INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
‘’R.I.P!’’ Avicii tronditi botën me vdekjen e tij të parakohshme, pas Rita Ora-s edhe Dua Lipa e Bebe Rexha japin lamtumirën DJ [FOTO]

‘’R.I.P!’’ Avicii tronditi botën me vdekjen e tij të parakohshme, pas Rita Ora-s edhe Dua Lipa e Bebe Rexha japin lamtumirën DJ [FOTO]

Publikuar më: 20:34 21-04-2018

Lajmi se u nda nga jeta DJ dhe producenti i famshëm në të gjithë botën, Avicii ka tronditur të gjithë fansat e muzikës dhe artit. Nuk dihen ende shkaqet e vdekjes se DJ por miq e familjare jane shokuar nga ky lajm i hidhur.
Shumë artistë të famshëm botërorë kanë shprehur hidhërimin e tyre për ndarjen nga jeta të muzikantit suedez. Ndër ta ishin edhe 3 këngëtaret shqiptare me famë botërore Bebe Rexha, Dua Lipa dhe Rita Ora. Kjo e fundit publikoi bashkëpunim e saj me Avicii-n pak muaj më parë me këngën “Lonely Together”.
“Nuk kam fjale. Më kujtohet se sa bukur ishte koha teksa përgatitnim bashkëpunimin “Lonely Together”, dhe më duket sikur ishte dje koha kur po bisedonim. Ngushëllime për familjen e Aviciit, miqve dhe fansave që e mbështetën atë. Le të pushojë në paqe. Iku shumë shpejt. Unë jam e shkatërruar. Zemërthyer”, ka shkruar Rita në Twitter.

ora.png

Ndërkohë dhe Dua e Bebe kanë shprehur hidhërimin dhe ngushellimet e tyre per familjaret miqte dhe fansat e Avicii, sic mund te shihni dhe postimet me poshte./intv.al/

duua.jpg

bee.png

 

Article Logic
Execution time: 0.0034389495849609