INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Pse femrat brune preferohen më shumë nga meshkujt? Zbuloni 4 arsyet!

Pse femrat brune preferohen më shumë nga meshkujt? Zbuloni 4 arsyet!

Publikuar më: 10:59 18-06-2018
Mesa duket qenkan 4 arsye,  pse meshkujt preferojnë më shumë  femrat brune.
Ndikon ngjyra e flokut në preferencën e tyre? Si është e vërteta, pse? Sipas intv.al ja disa nga arsyet që ndikojnë:
 
1. Brunet janë më misterioze
Sipas sondazheve të shumtë, femrat brune janë më të rezervuara në lidhje me gjërat e tyre. Ato japin më pak informacion te të tjerët. Misteri i tërheq meshkujt!
2. Brunet ecin me bukurinë e tyre, si nata
Nëse bjondet bëjnë figurë ditën, e kundërta ndodh me brunet. Ato ndriçojnë me sensualitetin e tyre më shumë natën. Bjondet janë pranvera dhe vera, ndërsa brunet janë vjeshta e dimri.
3.  Shfaqin më shumë personalitet
Sipas intv.al femrat brune përcjellin më shumë personalitet në sytë e meshkujve bukuroshë. Një mashkull tërhiqet nga një femër, e cila rrezaton një karakter të fortë.
4.Duken më të reja
Me kalimin e viteve, brunet nuk e japin shumë moshën e tyre të vërtetë. Ndërsa bjondet nuk e ruajnë sa ato freskinë.
 
Burimi: Marie Claire
Përshtati: Anisa Bega
Article Logic
Execution time: 0.0035851001739502