INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Pse depilimi në pjesën intime është rrezik për jetën?

Pse depilimi në pjesën intime është rrezik për jetën?

Publikuar më: 14:05 20-09-2016
Depilimi i zonës bikini, është një ndër gjërat më të zakonshme për femrat.
Por mesa duket, mund të kthehet në vdekjeprurës.
Shkulja nga rrënja e qimeve në zonën intime, mudn të sjellë sëmundje që lidhen me Infeksionet Seksualisht të Transmetueshme.
Bëhet fjalë për  Cellulitis, një infeksion bakterial i lëkurës, që merret kur lëkura është e çarë. Një studimi i fundit i publikuar në Brazialin Medical Jounal, ka gjetur një lidhje mes depilimit me shkulje të qimes i quajtur dhe “depilimi brazilain”.
Femrat janë në rrezik shumë të lartë për të marrë Herpes në zonën gjenitale.
 
 
 
 
Article Logic
Execution time: 0.0033528804779053