INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
PROTESTA E OPOZITËS/ Situata e tensionuar, fotograf e gazetarë të plagosur [FOTO]

PROTESTA E OPOZITËS/ Situata e tensionuar, fotograf e gazetarë të plagosur [FOTO]

Publikuar më: 19:49 13-04-2019

Protesta e sotme e opozitës është shoqëruar me tensione mes policisë dhe protestuesve. Përveç protestuesve të thjeshtë gjatë protestës janë plagosur dhe fotografi i njohur Arben Daçi si dhe një gazetare tjetër ka humbur ndjenjat.
Siç shihet edhe nga fotot e mëposhtme, Dajçi është gjakosur në kokë.

Ende nuk dihet shkaku i plagosjes së fotografit të njohur, ndërkohë pak momente më parë situata u tensionua dhe policia përdori gaz lotsjellës për të larguar protestuesit.

kyyytipppt.jpg


Gazetarja e Tema Tv pas goditjes se policisë me gaz, teksa po intervistonte bashkë me kolegët kryedemokratin Lulzim Basha, ka humbur ndjenjat.

Gazetares i është ofruar ndihmë nga të të pranishmit në protestë, ndërsa turma janë shpërndarë për shkak të gazit të rëndë.

gazetarjaaaaaaa.jpg

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.014196157455444
    array(1) { ["section"]=> string(83) "protesta-e-opozites-situata-e-tensionuar-fotograf-e-gazetare-te-plagosur-foto-91375" }