INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Sot protesta e opozitës, Ambasada amerikane: Tregoni kujdes, nuk dihet sa zgjat

Sot protesta e opozitës, Ambasada amerikane: Tregoni kujdes, nuk dihet sa zgjat

Publikuar më: 09:14 13-04-2019

Këtë të shtunë në orën 18:00 Partia Demokratike,LSI dhe jo vetëm kanë organizuar protestën e radhës e cila do të zhvillohet para Kryeministrisë.

Për këtë arsye Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë iu ka bërë thirrje qytetarëve të saj, që të shmangin në formë kategorike kalimet në vendin ku është parashikuar të mbahet protesta e opozitës.

Mes tjerash ambasada thekson se kohëzgjatja e demonstratës është e panjohur, ndërsa shton se një pjesë e qytetarëve shqiptarë protestojnë kundër qeverisë.
“Pikat e mundshme të grumbullimit të protestuesve në Tiranë janë: Godina e Kryeministrisë, Godina e Parlamentit, godina të tjera qeveritare. Një demonstratë pritet të zhvillohet pranë godinës së Kryeministrisë më 13 prill, 2019, duke nisur nga ora 6 e pasdites. Grupi synon të protestojë kundër qeverisë shqiptare. Kohëzgjatja e demonstratës së pritshme është e panjohur. Forcat e sigurisë kanë përdorur ujë me presion dhe gaz lotsjellës gjatë protestave të fundit.

Personeli i Ambasadës amerikane dhe familjarët e tyre udhëzohen që të shmangin të gjitha pikat e mundshme të grumbullimit, ku zhvillohen apo pritet të zhvillohen demonstratat. Shmangni grumbullimet e mëdha dhe çdo zonë ku zhvillohen, apo mund të zhvillohen demonstrate. Tregoni kujdes për situatën përreth.

Ndiqni informacionet e fundit të mediave vendase. Ruani profil të ulët”-thuhet në reagim.
Ambasada e SHBA ka bërë apel të vazhdueshëm për qytetarët e saj, sa herë në vend partitë politike kanë protestuar ndaj qeverisë.

Article Logic
Execution time: 0.0029199123382568
array(1) { ["section"]=> string(82) "sot-protesta-e-opozites-ambasada-amerikane-tregoni-kujdes-nuk-dihet-sa-zgjat-91314" }