INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Përplasja tek Bregu i lumit, demokrati akuzon policinë për DHUNË ndaj fëmijëve[FOTO]

Përplasja tek Bregu i lumit, demokrati akuzon policinë për DHUNË ndaj fëmijëve[FOTO]

Publikuar më: 08:54 17-04-2019

Policia ka nisur të shembë banesat tek zona e Bregut të Lumit. Po banorët kanë kanë sulmuar me gurë dhe janë përpalsur dhe fizikisht. Madje demorati Klevis Balliu denoncon dhe për dhunë ndaj fëmijëve.
'Mercenarët dhunojnë fëmijët. Shteti është kthyer në pushtues. Policia dhunë ndaj fëmijëve në Bregun e Lumit. E papranueshme. Agim Hoxha zbaton urdhrat e krimit në pushtet. Edvin do mbash përgjegjësi deri në një si një kriminel dhe bandit që je', shkruan Balliu.
Kujtojmë që Balliu ka qenë në mbështetje të banorëve të Astirit dhe atyre të Bregut të Lumit që në fillimet e protestës së tyre kundër shembjes së banesave.

dhuneok.jpg

Article Logic
Execution time: 0.003277063369751