INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Përfundon procesi i numërimit në Vlorë dhe Elbasan/ Shpallen fituesit...

Përfundon procesi i numërimit në Vlorë dhe Elbasan/ Shpallen fituesit...

Publikuar më: 08:11 02-07-2019

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në Elbasan dhe në qytetin e Vlorës.

Në bashkinë Elbasan u shpall fitues, Gledjan Llatja, ndërsa nga 235 kuti votimi në total, ai arriti të marrë gjithsej 38,477 vota.

Zgjedhjet lokale u zhvilluan në 61 bashki për këshillin dhe kryetarët në mbarë vendin, por garë kishte vetëm në 30 bashki, pasi në 31 të tjera Partia Socialiste është e vetmja që ka kandidatë. Mes 97 kandidatëve për kryebashkiakë, vetëm 10 janë zonja, ndërsa 23 prej socialistëve janë rikandidime.

Article Logic
Execution time: 0.0030620098114014