INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Kutia e fundit për tu numëruar në Tiranë, ja si ndahen votat mes Veliajt dhe Skënderajt

Kutia e fundit për tu numëruar në Tiranë, ja si ndahen votat mes Veliajt dhe Skënderajt

Publikuar më: 06:57 02-07-2019

Veliaj ka marrë 152,016 në 918 kuti të numëruara deri tani, nga 919 që janë gjithsej në 11 njësi administrative.

Kështu qytetarët e Tiranës kanë votëbesuar Veliajn edhe për një 4 vjeçar tjetër në drejtimin e kryeqytetit.

Procesi ka nisur pak minuta më parë, pasi theksojmë se prej afro 2 orësh numërimit kishte ndalur, ndërkohë që dhe vet KQZ-në duket se e ka zënë 'gjumi' sepse në gjithë bashkitë e tjera të vendit procesi ka mbaruar dhe fituesit janë shpallur.

Surpriza në këto zgjedhje është dhe kandidati i Bindjes Demokratike Arben Skënderi, i cili ka marrë 9,359 vota.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0081300735473633
    array(1) { ["section"]=> string(90) "kutia-e-fundit-per-tu-numeruar-ne-tirane-ja-si-ndahen-votat-mes-veliajt-dhe-skendera-97657" }