INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Pema më e rrallë e Krishtlindjes në botë! Ndërtuar me...

Pema më e rrallë e Krishtlindjes në botë! Ndërtuar me...

Publikuar më: 16:00 13-11-2018

Një mënyrë për të qënë sa më i ditur dhe për të promovuar leximin është menduar nga artisti dekorativ amerikan Mike Stilkey. Ai ka realizuar një pemë krishtlindjesh 9 metra të lartë që ka në përbërje ka 14 mijë libra, të vendosur në mënyrë të tillë që ngjyrat e kopertinave të formojnë figura të veçanta.

Kjo pemë ndodhet tek biblioteka monumentale e Gangnam në Seul, Coex Starfield Library.

Article Logic
Execution time: 0.0032429695129395