INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Nxirrni xhupat! Ja kush do të jenë ditët më të ftohta të javës. Priten reshje dëbore në...

Nxirrni xhupat! Ja kush do të jenë ditët më të ftohta të javës. Priten reshje dëbore në...

Publikuar më: 11:27 13-11-2018

Vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme kontinentale duke diktuar mot të kthjellët por të ftohtë.


Fundjava parashikohet të jetë e kthjellët por e ftohtë, sipas Meteoalb. Dita e diel do të sjellë reshje të dobëta shiu si edhe dëbore në zonat malore.

Temperaturat e ajrit serish do të pësojnë rënie në orët e mëngjesit dhe të mesditës duke bërë që minimumi të ulet deri në -6 gradë °C në zonat malore dhe maksimalja të arrijë deri në 18 °C. Në zonat e ulëta dhe bregdetare.

Ditët më të ftohta të javës do të jenë e premtja dhe e shtuna.

 

Article Logic
Execution time: 0.0033881664276123