INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Nuk e mohon origjinën e tij! Can Yaman përshëndet Shqipërinë, shihni ç’ka bërë! [FOTO]

Nuk e mohon origjinën e tij! Can Yaman përshëndet Shqipërinë, shihni ç’ka bërë! [FOTO]

Publikuar më: 09:33 28-05-2020

E shohim në telenovela turke, por ai është me origjinë shqiptare. Aktori Can Yaman u bë i famshëm në vendin tonë me rolin e "Canit" në serialin "Erkenci kus", ku luan krah aktores Demet Ozdemir. Me rolin e tij ai fitoi zemrat e të gjithë publikut dhe mori sukses të menjëhershëm edhe në shumë vende të botës.

Në intervista, Can Yaman ka treguar se është me origjinë shqiptare dhe madje e ka vizituar Shqipërinë duke qëndruar një muaj në Tiranë.

Ditën e sotme aktori ka treguar se nuk e ka harruar origjinën e tij dhe ka përshëndetur vendin tonë. Ai ka publikuar në Instagram një postim ku shkruhet se "Erkenci kus" do të transmetohet në ekranin shqiptar dhe krahas postimit, Can Yaman ka shkruar "Albania", dhe flamurin kuqezi.

 

yamn.jpg

Postimi i aktorit i ka çmendur fansat shqiptarë, të cilët e kanë suportuar Canin prej kohësh.

Article Logic
Execution time: 0.0090498924255371