INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Mrekullia në Kinë, bebja lind 4 vite pas vdekjes së prindërve

Mrekullia në Kinë, bebja lind 4 vite pas vdekjes së prindërve

Publikuar më: 15:00 12-04-2018

Me të vertetë që mrekullitë ekzistojnë. Një histori prekëse na vjen nga Kina e Largët ku një foshnje është sjellë në jetë falëfekondimit in vitro , plot 4 vite pasi prindërit e tij ndërruan jetë në një aksident me makinë.

Çifti, që humbi jetën në vitin 2013, kishte ngrirë disa embrione me shpresën për të pasur një fëmijë permes kësaj metode.

Në momentin e aksidentit, embrionet ishin ruajtur në një spital të Nanjingut, të ngrira në minus 196 gradë Celsius brenda një rezervuar azoti të lëngshëm.

Pas betejave ligjore, një gjykatë iu dha gjyshërve dhe prindërve të rinj të drejtën për të fertilizuar vezët.

Article Logic
Execution time: 0.0030591487884521