INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Mrekulli/E izoluar nga dëbora, shtatëzëna lind foshnjën në shtëpi[FOTO]

Mrekulli/E izoluar nga dëbora, shtatëzëna lind foshnjën në shtëpi[FOTO]

Publikuar më: 17:01 09-01-2019

Një pjesë e madhe e rrugëve rurale dhe të thella në shumë zona të Shqipërisë janë bllokuar.
Kjo situatë ka bërë që një nënë të re nga Elbasani të lindë fëmijën e saj të dytë në kushte shtëpie.

Infermierja Nazmie Demiri e Qendrës Shëndetësore Labinot-Katund ka qënë pranë saj dhe ia ka dalë ta shpëtojë nënën dhe foshnjën.

25-vjeçarja ka lindur pa probleme dhe është transportuar më pas me autoambulancë në maternitetin e Elbasanit.

nenok.jpg

Article Logic
Execution time: 0.0031559467315674