INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Panik në Francë, lindin bebe pa krahë, nisin hetimet

Panik në Francë, lindin bebe pa krahë, nisin hetimet

Publikuar më: 11:42 31-10-2018

Raste të pazakonta janë regjistruar në Francë, ku 11 bebe kanë lindur pa krahë.

Njëmbëdhjetë raste të reja foshnjave të lindura pa krahë janë regjistruar në Francë. Lajmi bëhet i ditur nga Shëndeti Publik dhe se rastet e reja kanë krijuar panik tek njerëzit dhe autoritetet shëndetësore. Për pasojë në disa rajone të vendit kanë nisur hetimet për të zbuluar shkaqet.

7 fëmijët me keqformime kanë lindur ndërmjet viteve 2000 dhe 2014 dhe janë shtuar në 11 të tjerë, të identifikuar tashmë në të njëjtin departament.

Agjencia e analizës rikujton se “anketat retrospektive, disa vjet pas lindjes, janë komplekse”.

E përditshmja Le Monde kishte folur për çështjen dhe të një “rasti të tetë të dyshuar” në rajon, ku megjithatë situatat anormale të vërejtura deri më tani janë 18.

Javën e kaluar, ka nisur një hetim për foshnjat pa krahë, vendim ky i nisur nga qeveria në disa departamente.

Rastet e «agjencisë tërthore të gjymtyrëve të sipërme» kanë ngjallur gjithashtu shqetësime.

Në disa rajone të tjera shihet një tejkalim i keqformimeve, aktualisht i pashpjeguar.

Article Logic
Execution time: 0.0034749507904053