INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Mirupafshim Instagram dhe Snapchat! Ky aplikacion i ri po “i çmend” të gjithë [FOTO]

Mirupafshim Instagram dhe Snapchat! Ky aplikacion i ri po “i çmend” të gjithë [FOTO]

Publikuar më: 23:23 27-02-2018

Kë rrjet social përdorni më shumë?

Ky aplikacion i ri, po kryeson në Apple që nga java e kaluar, duke sugjeruar se përdoruesit e mediave sociale mund të kërkojnë alternativa për platformat e themeluara të mediave sociale. Aplikacioni pa reklama i lejon përdoruesit të ndajnë fotot, të shtojnë lidhje dhe të rekomandojnë libra, filma dhe shfaqje televizive tek miqtë.

Bëhet fjalë për VERO, rivalin më të ri të Instagramit.

Vero shkruan në faqen e vet në Twitter se “ka krijuar rrugën më të mirë për t’i lidhur njerëzit dhe për të shpërndarë jetën reale online”. Aplikacioni po ashtu në disa postime ka thumbuar direkt Facebookun duke thënë se “nuk duam algoritma, as njohje të të dhënave, vetëm që njerëzit realë të kënaqen duke jetuar jetën e tyre në Vero”.

Dallimi më i madh i Veros me rrjetet tjera sociale është se në murin kryesor shfaqen njoftimet vetëm në renditje kronologjike. Vero për dallim prej rrjeteve tjera sociale është me pagesë, ndërsa së fundmi njoftoi se një milion përdoruesit e parë nuk do të kenë nevojë të paguajnë.

Po ashtu ka njoftuar se për shkak të kërkesës së madhe për regjistrime, ka probleme teknike.

verio.jpg

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0068631172180176
    array(1) { ["section"]=> string(85) "mirupafshim-instagram-dhe-snapchat-ky-aplikacion-i-ri-po-i-cmend-te-gjithe-foto-51578" }