INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Më në fund WhatsApp na lehtëson punët

Më në fund WhatsApp na lehtëson punët

Publikuar më: 11:32 20-12-2018

Me përditësimin e ri të disponueshëm në App Store, WhatsApp ka thjeshtuar thirrjet në grupe me një ndryshim të thjeshtë por shumë të rëndësishëm.

Para këtij azhurnimi, për të filluar një thirrje grupi ishte e nevojshme për të bërë një telefonatë normale 1: 1, pastaj shtoni pjesëmarrësit e tjerë. Rrjedhimisht, nuk kishte asnjë mundësi për të filluar direkt një thirrje grupi, duke përzgjedhur paraprakisht pjesëmarrësit e ndryshëm.

Instagram Banner

Ndryshimi i ri lejon të shpejtosh fillimin e një thirrje grupi, pasi është e mjaftueshme për të hyrë në një grup, kliko mbi ikonën e telefonit në këndin e sipërm të djathtë dhe zgjidhni pjesëmarrësit e dëshiruar nga ekrani tjetër. Procedura është e vlefshme për të dy thirrjet audio dhe video.

Me WhatsApp-in e ri, gjithashtu mund të takoni ikonën Thirrje nga ekrani kryesor i aplikacionit, zgjidhni kontaktet që dëshironi të telefononi dhe zgjidhni nëse do të bëni një thirrje audio ose video.
©insmart.al

Article Logic
Execution time: 0.0034699440002441