INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Maska e së ardhmes. Aplikacioni që do printojë fytyra njerëzish

Maska e së ardhmes. Aplikacioni që do printojë fytyra njerëzish

Publikuar më: 21:42 03-01-2019

Vitin e kaluar në CES, Neutrogena prezantoi një pajisje iPhone - Skin360 - që skanon fytyrat e përdoruesve për të vlerësuar gjendjen e tyre të lëkurës dhe nivelet e lagështisë. Në shfaqjen e këtij viti, kompania po ndërton atë pajisje për të krijuar maskë fytyre me porosi përmes një aplikacioni të ri iOS i quajtur MaskiD.
Skin360 nuk është e nevojshme për të përdorur aplikacionin, megjithëse Neutrogena thotë se do të japë një vlerësim më të saktë të nevojave të përdoruesve. Sidoqoftë, aplikacioni mbështetet në kamerën TrueDepth në iPhone X, XS dhe XR për të marrë një imazh 3D të fytyrave të përdoruesve, duke u bazuar në idenë se çdo maskë është përshtatur për t'iu përshtatur secilit person.
Kompania do të ofrojë pesë përbërës kryesorë për të filluar me: vitaminën e stabilizuar C, acidin hialuronik të pastruar, etj. Çdo maskë ka gjashtë zona, duke përfshirë ballin, zonën e syve, faqet, hundën, mjekrën dhe linjat e mjekrës, dhe përbërësit në çdo zonë mund të zgjidhen bazuar në shqetësimet e përdoruesve. Maskat janë me ngjyrë për të treguar zonat e ndryshme, por kjo mund të ndryshojë para se aplikacioni dhe maskat të përdoren gjerësisht.
Njerëzit me Skin360 gjithashtu mund të monitorojnë nivelet e lagështisë së lëkurës dhe linjat në një nivel më të thellë për të parë nëse maska po përmirëson gjendjen e tyre. Neutrogena ende nuk ka njoftuar çmimin e maskave, por thotë se ato do të dalin në shitje këtë vit.

Article Logic
Execution time: 0.0033128261566162