INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Një tjetër revolucion nga Google për shtëpitë Smart

Një tjetër revolucion nga Google për shtëpitë Smart

Publikuar më: 21:30 03-01-2019

GE njoftoi disa shtesa të reja në linjën C të saj me linjën GE të dritave të mençura sot, me vëmendjen që ishte modeli i saj i parë me ngjyra të plota. Ashtu si pjesa tjetër e C nga linja GE, llambë me ngjyra nuk kërkon një shpërndarës - ai përdor Bluetooth dhe mund të kontrollohet direkt nga telefoni juaj. Llamba e re gjithashtu është certifikuar për të punuar me Google Home, që do të thotë se mund ta kontrollosh atë nga distanca duke përdorur Google Assistant.
Përveç llambës së ngjyrave, GE po lançon edhe kalimin e parë të ndezjes të linjës, i cili është një lëvizje e mirë pasi ndriçuesit e dritave janë ende mënyra më e lehtë për të kontrolluar një llambë të lehtë. Dhe GE po zgjeron linjën për të përfshirë një prizë të re të energjisë, e cila do të jetë në gjendje të kontrollojë fuqinë për një pajisje të vetme, si një tifoz ose llambë.
C nga linja GE është një nga mënyrat më të lehta për të provuar ndriçimin e zgjuar, meqë nuk kërkon një qendër. Por është e kufizuar nga kufizimet e Bluetooth - duhet të jeni brenda rrezes për të kontrolluar dritat, kështu që ju nuk mund t'i hiqni ato nga puna. Integrimi në Shtëpi i Google rregullon këtë, duke i lejuar llamba të lidheni me internetin, në mënyrë që t'i monitoroni ato nga larg.
Të gjitha produktet fillojnë gjatë disa muajve të ardhshëm. Çmimi nuk është shpallur.

Article Logic
Execution time: 0.0031960010528564