INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Martesë prej dashurisë apo për ''letra''? Historia e kosovarit të ri, që po pengohet për t'u martuar me një 70-vjeçare zviceriane

Martesë prej dashurisë apo për ''letra''? Historia e kosovarit të ri, që po pengohet për t'u martuar me një 70-vjeçare zviceriane

Publikuar më: 09:35 15-03-2019

Për të jetuar në Zvicër, një shqiptar nga kosova vendos të martohet me një të shtatëdhjetëvjeçare. Martesa ju refuzua një çifti që kishin diferencë të madhe moshe.

Është një dashuri që gjykata Laussannes e nuk beson. Shqiptari nga Kosova baba i dy fëmijëve, donte të martohej me një zvicerane 70-vjecare, me origjinë marusiane në Lausanne të Zvicrës.
“I “fejuari” tregoi një kokëfortësi të madhe. Në vitin 2010, ata kërkuan hapjen e një dosjeje martesore me gjendjen civile të Lozanës,” shkruan agjencia e lajmeve “Presheva jonë”
As Apeli nuk ndryshoi asgjë dhe pasi nuk ja dolën dot në Zvicër, çifti vendosi të martohej me Kosovën pak vite më pas. Më pas kosovari u kërkoi autoriteteve të Vaudit të rishikonin vendimin e mëparëshëm, por ata sërish e bësojnë këtë martesë dhe e refuzuan.
Në në vitin 2016, pensionistja maurisiane mori shtetësinë zvicerane dhe tahsmë ata nuk i pengonte më asgjë. Mund të martoheshin dhe nisë procedurat për bashkim familjar. Po më pas autoritetet zvicerane hetuan dhe mësuan se kosovari në Kosovë kishte në shtëpi bashkëshorten shqiptare, nënën e dy fëmijëve. Ndaj kjo histori gati e pabesueshme nuk po përfundon do me martesën e 70 vjeçares dhe të riu nga Kosova.
Ata vazhdojnë që të nisin ankesa në Gjykatën kantonale.

 

Article Logic
Execution time: 0.0037457942962646