INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Luçiano Boçi: Bashkia e Elbasanit po “kafshon” parkun

Luçiano Boçi: Bashkia e Elbasanit po “kafshon” parkun

Publikuar më: 14:56 08-08-2017

Deputeti demokrat i Elbasanit ka reaguar ashpër kundër bashkësie së këtij qytetit. Luçiano Boçi nëpërmjet një statusi në facebook, të cilën e ka shoqëruar edhe me fotografi, thotë se pemët në parkun kryesore të qytetit po shkatërrohen nga bashkia.
Luçiano Boçi:
“Mirë zjarret, po pishat e pemët në Elbasan nuk i le rehat dhe Bashkia!!!!
Projekti i rrugës që kalon mespërmes parkut "Rinia" ka rrëzuar në tokë dhjetëra prej tyre. Ky vend i gjelbëruar mund të ishte kursyer dhe Bashkia mund të kishte gjetur një tjetër zgjidhje për kaosin urban e jo "t'i priste drutë shkurt"!
Parkut të dikurshëm, i cili është "kafshuar" në shumë pjesë të tij, tani do t'i prishet dhe qetësia që i vjen nga thellësia (dikur ka qenë varrezë) dhe do të copëtohet në dy pjesë, mes të cilave do ketë zhurmë e smog bashkë.Madje thonë që Bashkisë i ka plas një "debat i madh" për emërtimin e dy pjesëve.
Nuk po gjejnë dakortësi se cila pjesë do quhet "Rinia" tani dhe cila "Pleqëria"!!!!!
Mos u mërzisni!
Këtë problem madhor e zgjidh K/ministri!!!?

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0081160068511963
    array(1) { ["section"]=> string(56) "luciano-boci-bashkia-e-elbasanit-po-kafshon-parkun-34158" }