INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Lamtumirë kafshëve të cirkut! Ja sesi do të duken si hologramë [FOTO/VIDEO]

Lamtumirë kafshëve të cirkut! Ja sesi do të duken si hologramë [FOTO/VIDEO]

Publikuar më: 10:45 07-06-2019

Teknologjia nuk di të ndalet. Tashmë edhe në cirk nuk do të takoheni më kafshë të vërtetë.

Në cirk do të shihni holograma kafshët do të zëvendësohen me këto imazhe.

Kjo iniciativë është ndërmarrë nga cikru Roncalli i themeluar në vitin 1976 në Gjermani.

Mendohet se një cirk i tillë do të jetë një mënyrë për të argëtuar publikun.

Kafshët zëvendësohen nga holograma 3 D dhe duken si të vërteë. Ideja u hodh nga kreu i kompanisë i cili në vitin 2016 pa një hologramë të yllit të muzikës Prince i cili përformonte në krah të Justin Timberlake gjatë Superbowl në SHBA.

Në fotot e videon e mëposhtme shihni sesi duken edhe kafshët në hologramë.

c2.PNG

c4.PNG

c5.PNG

 

Article Logic
Execution time: 0.0035610198974609