INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Kemi harruar ndonjë? Njihuni me 10 aktorët turq për të cilët femrat ''shkulin'' flokët! Kush është i preferuari juaj? [FOTO]

Kemi harruar ndonjë? Njihuni me 10 aktorët turq për të cilët femrat ''shkulin'' flokët! Kush është i preferuari juaj? [FOTO]

Publikuar më: 12:20 24-05-2019

Serialet turke janë bërë ndër serialet më të ndjekura në Shqipëri dhe jo vetëm e siç duket njerëzit kanë filluar të krijojnë pëlqime të ndryshme për aktorë apo aktore të ndryshme. Tashmë, aktorët turq janë kthyer në personazhet më të preferuar të shqiptarëve dhe jo vetëm. Të pashëm, të suksesshëm, të talentuar, aktorët turq sjellin edhe një shikueshmëri të lartë të serialeve.

Nisur nga kjo, ne të intv.al kemi listuar më poshtë disa nga aktorët më të njohur turq, për të cilët vajzat “shkulin” flokët. Nuk ka rëndësi renditja, nëse kemi harruar ndonjë, mos hezitoi të na e thoni emrin. Madje disa prej tyre, si Kivanc Tatlitug, Can Yaman, Baris Arduc, kanë origjinë shqiptare.

1-Burak Ozcivit

akrlt.png

 

2-Kivanc Tatlitug

vancm.jpg

 

3-Cagatay Ulusoy

tket.jpg

 

4-Baris Arduc

kat.jpg

 

5-Onur Tuna

nket.jpg

 

6-Ibrahim Celikkol

tet.jpg

 

7- Sukru Ozyildiz

wat.jpg

 

8-Aras Bulut Iynemli

kelt.jpg

 

9-Tolgahan Sayisman

tollga.jpg

 

10-Can Yaman

jsmsn.jpg

 

Article Logic
Execution time: 0.0026528835296631