INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Ja të gjitha risitë që Google prezantoi në CES 2019

Ja të gjitha risitë që Google prezantoi në CES 2019

Publikuar më: 22:01 09-01-2019

Google bëri një stuhi të njoftimeve në CES këtë javë, shumë prej tyre vijnë këtë mëngjes.
A nuk keni kohë për të kërkuar të gjitha? Nuk është problem, ja përmbledhja:
Google thotë se Asistenti AI me zë, do të ketë mbi 1 miliard pajisje në mbarë botën deri në fund të këtij muaji.
Ndërkohë, Google gjithashtu po shtjellon një përditësim që sjell Google Assistant në Hartat Google në të dy iOS dhe Android. Është pak më i fuqishëm në këtë të fundit, pasi Google ka më shumë fleksibilitet në platformën e tyre, por është një shtesë shumë e dobishme për të dyja.
Google thotë se Asistent së shpejti do të jetë në gjendje të kontrollojë folësit Sonos. Ajo do të niset në folësit e Sonos me iniciativë të parë të incizuar (Sonos One dhe Sonos Beam), por gjithashtu do të jeni në gjendje të përdorni pajisjet Google Home për të kontrolluar folësit Sonos të munguar me mikrofon.
2019 TV Samsung do të marrë pajtueshmërinë e Google Assistant më vonë këtë vit. Nëse ke Google Home ose diçka të ngjashme, do të mund ta lidhësh me televizorin tënd Samsung, duke lejuar që ta aktivizosh / fikësh, të rregullosh volumin, të ndryshosh kanalin dhe të kalosh hyrjet me zërin.
Dish po shton Google Assistant në kutitë e veta të gatshme Hopper, duke ju lejuar të flisni me Ndihmës përmes Dish Voice Remote.
Asistent i Google së shpejti do të jetë në gjendje t'ju kontrollojë. Gjithashtu mund të rezervojë hotele për ju.
Lenovo po ndërton një orë me orar të zgjuar për Google nga 80 $ për Assistantin.
Modeli i ri i Interpretuesit të Asistentit mund të përkthejë bisedat në 27 gjuhë të ndryshme.
Google po paraprin një iniciativë të re të quajtur Assistant Connect, duke i lejuar prodhuesit të bëjnë pajisje të thjeshta që prekin pajisjen tuaj ekzistuese të Google Home për të bërë ndonjë heqje të rëndë të kërkuar. Shembulli i tyre është një ekran me ngjyrë të bardhë që mund të tregojë informacionin e motit / kalendarit - ajo nuk lidhet me internetin në vetvete, por ka një lidhje me Google dhe e kalon këtë informacion në ekran.
Google ka punuar me të dy Anker dhe JBL për të ndërtuar aksesorë që kanë dalje në prizë 12v të makinës suaj (kjo gjë dikur ishte e njohur si çakmaku i cigareve, prapa kur kjo dukej si një gjë krejtësisht normale dhe jo super e çuditshme) dhe e bëri ndihmësin të punonte pak më mirë ne makine. Të dyja mund të lidhen përmes Bluetooth ose AUX. Ato janë ndërtuar për t'ju lejuar të përdorni Asistentin pa pasur nevojë të shkyçni telefonin tuaj.
Siç mund ta themi Google ka shkuar në Asistent CES këtë vit, në mënyrë efektive secili nga artikujt e tyre të lajmeve ka të bëjë me Asistentin në një mënyrë ose në një tjetër. Ata ndërtuan një ndërtesë dykatëshe jashtë qendrës së kongresit, kushtuar tërësisht për të demonstruar Asistentin. Google e ka bërë mjaft të qartë në këtë pikë se e sheh ndihmësin si evolucionin e ardhshëm të kërkimeve në Google, prandaj presin që Asistenti të luajë një rol në pothuajse çdo gjë që konsumatori përballet me kompaninë që ecën përpara.

Më shumë në këtë kategori: « Ja si do të duket iPhone i ri XI
»
Article Logic
Execution time: 0.0030019283294678