INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Ja si të rrisni shpejtësinë e internetit tuaj me një app të vetëm

Ja si të rrisni shpejtësinë e internetit tuaj me një app të vetëm

Publikuar më: 10:11 13-11-2018

Cloudflare lançoi 1.1.1.1 shërbimin e saj DNS si një zgjidhje që të gjithë mund ta përdorim pa pagesë. Shërbimet DNS përdoren nga ofruesit e shërbimeve të internetit për të zgjidhur një emër domain si Google.com në një adresë të vërtetë IP per routerat .

Instagram Banner

Serverat DNS të ofruara nga ISP-të shpesh janë të ngadalta dhe jo të besueshme, dhe Cloudflare premton të shpejtojë internetin me shërbimin e saj 1.1.1.1. Pas një versioni beta të suksesshëm, tani ku sherbim po arrin në iOS dhe Android. Aplikacioni celular përdor karakteristika si mbështetje VPN për të nxitur trafikun tuaj celular drejt serverëve 1.1.1.1 DNS dhe për të përmirësuar shpejtësinë. Gjithashtu do të parandalojë kompaninë tuaj të gjurmojë historikun tuaj të shfletimit dhe potencialisht ta shesë atë. Në varësi të modelit tuaj celular, ju mund të shihni disa përmirësime të rëndësishme të shpejtësisë. 1.1.1.1 është shërbimi më i shpejtë publik, por kjo nuk do të thotë se do të mundë çdo shërbim privat DNS ISP. Ju mund ta shkarkoni aplikacionin në iOS ose Android për të testuar dhe për të parë nëse kjo do të bëjë një ndryshim për të shpejtuar shpejtësine ndërsa jeni duke përdorur internet.

©️insmart.al

Article Logic
Execution time: 0.0033159255981445