INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Ja si mund të komandoni makinën me këtë Aplikacion

Ja si mund të komandoni makinën me këtë Aplikacion

Publikuar më: 13:42 14-11-2018

Volkswagen po thellon marrëdhëniet e saj me Apple në aplikacionin e saj VW Car-Net. Përdoruesit e iOS tani mund të përdorin Sirin për të bllokuar dhe çbllokuar makinën e tyre, kontrolloni kilometrazhin , karburantin ose problemet me automjetin tuaj.

Instagram Banner

Cart-Net nuk është falas për të gjithë pronarët e VW, sepse aplikacioni kushton një tarifë specifike abonimi çdo muaj. Kjo i lejon pronarët e automjeteve të identifikojnë vendndodhjen e makinës së tyre, të vendosin një GPS  dhe të kenë aksesin në distancë.

Ndërkohë, Amazon ka punuar vazhdimisht për të integruar Voice Assistant Alexa në makina, duke përfshirë edhe lançimin e  afërt të Echo Auto. Kompania gjithashtu ka partnerizuar me prodhuesit e makinave si Ford, për të instaluar asistentin në makina. Apple duhet të luajë rol në treg, kështu që Siri do të jetë disi thelbësore për këtë detyrë.

© insmart.al

 

 

Article Logic
Execution time: 0.0079131126403809
array(1) { ["section"]=> string(56) "ja-si-mund-te-komandoni-makinen-me-kete-aplikacion-78673" }