INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Ja sa është jetëgjatësia e Iphone-it sipas Apple

Ja sa është jetëgjatësia e Iphone-it sipas Apple

Publikuar më: 15:51 17-04-2016

iPhone janë një ndër telefonat më të preferuar dhe më të përhapur në botë, por askush deri më sot nuk e dinte se sa parashikohet të zgjasin këto pajisje.

Gjigandi Apple, për herë të parë ka zbuluar se telefonat e tij të shtrenjtë, llogaritet të jetojnë vetëm 3 vjet. Deklarata vjen pas shumë vitesh diskutime dhe aludime për jetëgjatësinë e paisjeve të Apple.

Kompania e zbuloi këtë fakt për të treguar kontributin e saj në të mirë të mjedisit. Megjithatë, ndonëse 3 vjet mund të duket një kohë tepër e shkurtër për jetëgjatësinë e një telefoni, Apple ka bërë hapa pozitivë për të zgjatur jetëgjatësinë e iPhone –ve, duke i lejuar përdoruesëve që të përditësojnë sistemin iOS.

Article Logic
Execution time: 0.0036609172821045