INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
ISIS gëzon me këngë e valle për vrasjen e 300 besimtarëve në Sri Lanka[FOTO]

ISIS gëzon me këngë e valle për vrasjen e 300 besimtarëve në Sri Lanka[FOTO]

Publikuar më: 12:46 22-04-2019

Pas shpërthimit në Sri Lanka ku humbën jetën të paktën 300 persona, mbështetësit e ISIS kanë dalë sot në rrugët e Sirisë dhe kanë festuar me flamuj dhe këngë.
Sipas Daily Mail, ISIS i bën kërkesë fanatikëve të vazhdojnë të kryejnë shpërthime kundër besimtarëve të tjerë që nuk besojnë te Zoti ‘Allah’.
ISIS nuk ka deklaruar ende nesë këto ishin akte të saj por ka shumë dyshime nga hetimet se shpërthimet ishin sulme kamikaz.Thirrja e fanatikeve ka bërë që autoritetet në të gjithë botën të vihen në alarm pasi ka shumë frikë për një sulm tjetër në Amerikë dhe në Europë. Ndërsa sekretari i SHBA Mike Pompeo ka thënë se thirrja e ISIS do të sjellë dhe më shumë tentativa për shpërthime dhe të gjithë duhen të jenë të kujdesshëm.

 

siii.jpg

 

Article Logic
Execution time: 0.0035619735717773