INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
IKMT aksion te

IKMT aksion te "Syri i Kaltër". Do të prishen 16 objekte pa leje

Publikuar më: 09:30 11-10-2018

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka nisur sot një aksion për prishjen e ndërtesa pa leje në zonën turistike të "Syrit të Kalter", në bashkinë Finiq.  Sipas IKMT është planifikuar prishja e 16 objekteve një katërshe dhe dy katëshe, të ndërtuara me struktura druri, që kanë funksione shërbimi. Me anë të një njoftimi ky  institucion bën me dije se objektet që do të prishen janë pa leje ndërtimi.

Article Logic
Execution time: 0.0035648345947266