INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Ibrahimoviç mbron Mourinhon kundër kritikave: “Ai është një fitues, tek Inter...”

Ibrahimoviç mbron Mourinhon kundër kritikave: “Ai është një fitues, tek Inter...”

Publikuar më: 17:17 10-10-2018

I intervistuar nga Daily Mirror, sulmuesi i Los Angelos Galaxy ka folur rreth thashethemeve që qarkullojnë së fundmi për shkarkimin e trajnerit Mourinho dhe paragjykimeve që kanë për të në Manchester.

“Pikë së pari, Mourinho është special sepse është një triumfator, ai bën gjithçka për të fituar.”

Ibrahimovic ka folur dhe për periudhën e Inter-it kur Mourinho ishte trajner dhe faktin se si ai kishte një mënyrë të tijën për të nxjerrë maksimumin nga skuadra.

Për faktin nëse ai është arrogant Ibrahimovic tha se, tipat si ai dhe Mourinho thjesht kanë besim tek vetja, por jo arrogancë.

Article Logic
Execution time: 0.014549016952515