INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
HOROSKOPI DITOR sipas Paolo Fox, zbuloni ç’do ndodhë me 12 shenjat e ZODIAKUT ditën e sotme

HOROSKOPI DITOR sipas Paolo Fox, zbuloni ç’do ndodhë me 12 shenjat e ZODIAKUT ditën e sotme

Publikuar më: 12:33 20-11-2023

Dashi

Kjo është një ditë e shkëlqyer, ku do ju buzëqeshë fati në të gjitha drejtimet. Ndikimi i Venusit dhe Uranit do të jenë vendimtarë. Sa i takon sferës së ndjenjave, do jetë e pamundur për personat që ju dashurojnë që t’iu qëndrojnë larg. Ata që janë vetëm, do të korrin frytet e asaj që kanë mbjellë. Në punë, ndonëse nuk është një periudhë shumë premtuese, mundohuni që të kapni mundësitë e duhura.

Demi

Për të lindurit e kësaj shenje kjo ditë nuk do të jetë shumë pozitive, sidomos në mesditë dhe në mbrëmje, kur diçka ose dikush do ju prishë qetësinë. Në dashuri, do të kërkoni shtigje të reja, për të rigjallëruar ndjenjat dhe pasionin. Mirë është ta bëni diçka të tillë, por nuk ka pse të sforcoheni, nëse raporti funksionon. Ata që janë vetëm, do të kenë disa flirte, duke e kaluar ditën në mënyrë të këndshme. Sa i takon sferës profesionale, do të shfaqen angazhime të papritura, çka do të ndryshojë planet tuaja.

Binjakët

Kjo është shenja më e favorizuar e ditës, e cila do të jetë efikase, si për sa i përket raporteve të miqësisë, edhe atyre sentimentale. Dita e parë e javës do të sjellë shumë pozitivitet dhe fat me vete, nën ndikimin e Hënës dhe Venusit. Kush nga të lindurit e kësaj shenje nuk ka qenë shumë i pranishëm në raport me partnerin/en, ky është momenti i duhur për të rikuperuar. Në sferën profesionale, kjo është një periudhë shumë premtuese. Nëse jeni mësuar të punoni vetëm, ndryshoni strategji dhe bashkëpunoni më shumë me kolegët.

Gaforrja

Nuk do të jetë një ditë shumë e lehtë, për shkak të ndikimeve negative të Venusit dhe Plutonit. Do të përballeni me kritika sa i takon raporteve ndërpersonale ose atyre në çift. Pasioni dhe dëshira për të dialoguar, do të jetë në rënie të ndjeshme. Në punë, do të përballeni me pasiguri dhe konfuzion, gjë që do ua vështirësojë ditën. Mundohuni që ta kapërceni këtë fazë dhe të nxirrni në pah anën tuaj më të mirë, të kryesuar nga vullneti.

Luani

Dita e parë e javës do të jetë më se pozitive, sa i përket raporteve që kanë të bëjnë me dashurinë, miqësinë dhe deri tek familja. Kjo gjë do të favorizohet në sajë të ndikimit të Venusit, Diellit dhe të Mërkurit. Në dashuri, sidomos ata që janë të lëkundur, do të vijë momenti për të marrë një vendim përfundimtar. Në punë, edhe gjërat më të vogla, mund të pengojnë ecurinë normale, por ju do të dini të mbani gjithçka nën kontroll. Duhet të veproni me diplomaci dhe kështu do t’ia dilni.

Virgjëresha

Kjo e hënë do të jetë më se e qetë, e cila në thelb do të jetë pozitive. Këshillohet që sa i takon dashurisë të mos e teproni, duke kërkuar me tepri nga partneri/ja. Bëni mirë të kënaqeni me aq sa ju jep, pasi në të kundërt do rrezikoni lidhjen tuaj. Në punë do të merrni rezultate të kënaqshme. Do të pranoni oferta të reja të kënaqshme, të cilat duhet ti shqyrtoni mirë.

Peshorja

Parashikohet një ditë e qëndrueshme dhe në ekuilibër. Në dashuri gjërat do të shkojnë më së miri, raportet në çift do të jenë të kënaqshme dhe intensive, si dhe do të arrini të sqaroni çdo keqkuptim që mund të keni patur. Edhe në punë do të jeni të ekuilibruar, por bëni mirë që të jeni gjatë gjithë kohës të kthjellët, në mënyrë që rezultatet tuaja të bien në sy.

Akrepi

Kjo ditë nuk do të nisë aspak keq! Në dashuri, ata që janë në çift, duhet të rrinë sa më pranë partnerit/es, dhe do të shohin se lidhja e tyre do të forcohet më shumë. Bëni mirë që ti vini një gur sipër asaj që ka kaluar. Në sferën profesionale, para se të nisni projekte të reja, mendohuni mirë, në mënyrë që të mos rrezikoni.

Shigjetari

Nuk do të jetë një ditë shumë e favorshme, pasi prania e Mërkurit dhe Uranit, do të sjellë ngatërresa në raportet ndërpersonale, duke rezultuar mjaft negative. Në raportin në çift, këshillohet që të reflektoni dhe të bëni durim. Në këtë periudhë mund të shfaqen mundësi të mira për ata që janë vetëm, të cilët mund të bëjnë njohje të reja interesante. Në punë, nëse jeni nga ata që keni një aktivitet tuajin, parashikohen marrëveshje diskrete të cilat premtojnë shumë.

Bricjapi

Kjo është një ditë normale, madje optimiste. Vlerësoni më së miri, mundësitë që do ju ofrohen. Në dashuri, mund të keni luhatje, për shkak të ndikimit të Hënës dhe Plutonit. Në raportin në çift, mund të keni xhelozi dhe zhgënjime, në pjesën më të madhe pa bazë, por që gjithsesi do të shkaktojnë inat dhe mërzi. Në punë duhet të jeni të arsyetueshëm, mos e shpenzoni kohën tuaj me kolegë që nuk i kuptojnë dhe vlerësojnë sforcimet që bëjnë për t’iu ndihmuar.

Ujori

Një ditë ndër më të mirat për të lindurit e kësaj shenje, në sajë të ndikimit të Venusit dhe Diellit, ku do të favorizohet fusha e ndjenjave. Në sytë e partnerit/es, apo personit që doni të bini në sy, do të shkëlqeni. Sa i takon sferës profesionale, do tuhasni në disa vështirësi, për shkak të padurimit tuaj. Këshilla për ju është që ti kushtoni më shumë vëmendje, rreziqeve të mundshme, duke vlerësuar me inteligjencë çdo situatë.

Peshqit

Kjo fillim javë për të lindurit e kësaj shenje, nuk do të nisë shumë mirë, ndërsa me kalimin e orëve dhe kryesisht pasdite, situata do të përmirësohet. Sa i takon dashurisë, këshillohet që të veproni me ndërgjegje të plotë për çdo gjë. Bëni kujdes sidomos në pjesën e parë të ditës, të mos e tensiononi shumë partnerin. Në sferën profesionale, mundohuni të organizoheni më mirë, duke shfrytëzuar, gjithë ato gjëra ku e dini se mund të keni besim.

Article Logic
Execution time: 0.0033500194549561