INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Haradinaj: Thaçi e ka dëmtuar Kosovën me idetë e tij për ndarjen

Haradinaj: Thaçi e ka dëmtuar Kosovën me idetë e tij për ndarjen

Publikuar më: 16:41 01-03-2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i ka shkaktuar dëme të mëdha Kosovës, me diskutimet e tij për sa i takon ndarjes së këtij vendi.

“Presidenti i ka bërë dëme të mëdha vendit me idetë e tij lidhur me dialogun edhe me avancimet për ndarje të Kosovës, pra diskutimet e tij e kanë sjellë Kosovën ku është sot”, ka deklaruar kryeministri Haradinaj, pas përfundimit të akademisë përkujtimore për Akademik, Idriz Ajetin, njofton REL.

Kryeministri Haradinaj ka përjashtuar mundësinë që Shtetet e Bashkuara të largojnë prezencën e tyre ushtarake nga Kosova si pasojë e mospranimit të rekomandimit amerikan për heqje të taksës prej 100 për qind në produktet me origjinë nga Serbia dhe Bosnje e Hercegovina.

 

Article Logic
Execution time: 0.0032429695129395