INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Habit analisti i njohur, në Shqipëri do krijohet një ''Vetëvendosje''

Habit analisti i njohur, në Shqipëri do krijohet një ''Vetëvendosje''

Publikuar më: 22:17 21-02-2019

Analisti i njohur Baton Haxhiu ka bërë një deklaratë të fortë duke thënë se në Shqipëri do të vijë një parti e ngjashme me Vetëvendosje, ndërkohë që PD dhe LSI do të zbehen, pasi djegia e mandateve të tyre ishte pa plan dhe pa ide.
'Djegia e mandateve ana e PD është pa plan, pa ide. Dhe partitë që veprojnë kështu ikin për lesh. Dalja jashtë politike krijon kushtet që muajt e ardhshëm të formohet një parti e re se kështu janë kushtet. Njerëzit duan dicka të re. Dhe po e them që këtu do krijohet partia Vetëvendosja. Tashmë do vijnë dhe kanë shumë njerëz. Me këtë një nga partitë do zbehet tjetra do zhduket', u shpreh Baton Haxhiu, në Open.

 

Article Logic
Execution time: 0.003748893737793