INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
E keni vënë re fytyrën kaq të pastër të Kim? Nuk do t’ju besohet se çfarë përdor për përkujdesjen e lëkurës

E keni vënë re fytyrën kaq të pastër të Kim? Nuk do t’ju besohet se çfarë përdor për përkujdesjen e lëkurës

Publikuar më: 16:33 12-07-2018

A keni parë Kim Kardashian kohët e fundit? 

Duam të themi që a e keni parë vërtet atë? Duke i bërë zoom fotove tëshkrepura nga paparacët, ose storyt e saj në Instagram. Nëse i keni parë me siguri e keni vënë re që ajo nuk ka asnjë rrudhë apo akne.

Sigurisht, një pjesë të mirë e të ndikimit në lëkurën e saj perfekte e kanë orët e gjata të shpenzuara tek dermatologu, por kjo nuk do të thotë qëlëkura e pastër është privilegj vetëm i njerëzve të famshëm apo atyre me para.

Kim ka postuar një listë të produkteve që ajo përdor për përkujdesjen e lëkurës në blogun e saj, dhe mund të themi se shumë prej tyre janë produkte që shumë thjesht mund të gjenden në farmaci dhe nuk kushtojnë aspak.

Një ndër produktet më të rekomanduara është Retinol, një krem i cili mund të përdoret çdo natë apo pak më rrallë nëse lëkura juaj është shumë sensitive.

Duke e përdorur atë për disa kohë, rregullisht do të arrini të keni një fytyrë po aq perfekte sa Kim.

 

Article Logic
Execution time: 0.0084099769592285