INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Doni të kaloni verën në SHBA? Ambasada tregon se si të veproni

Doni të kaloni verën në SHBA? Ambasada tregon se si të veproni

Publikuar më: 09:36 27-06-2019

Ambasada amerikane për të gjithë ata që duan të udhëtojnë në Amerikë për pushime këtë verë ka dhënë disa këshilla.

Ambsada tregon hapat që duhet të ndiqni dhe se si të respektoni të gjitha rregullat e vizës pasi mosrespektimi i tyre mund ta bëjë më të vështirë marrjen e një vize tjetër në të ardhmen.

Njoftimi i plotë:

"Do të udhëtoni në SHBA për pushime këtë verë? Sigurohuni që të respektoni të gjitha rregullat e vizës tuaj! Ju nuk mund të punoni ose të shkoni në shkollë ndërsa jeni në SHBA me vizë turistike. Mosrespektimi i rregullave mund ta bëjë më të vështirë për ju që të merrni një vizë tjetër në të ardhmen!"

Article Logic
Execution time: 0.0030388832092285