INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Beckham dëshiron të marrë Ronaldon tek Inter Miami

Beckham dëshiron të marrë Ronaldon tek Inter Miami

Publikuar më: 12:03 06-09-2018

David Beckham ka zyrtarizuar dje emrin dhe logon e klubit të tij të ri të futbollit në Miami të SHBA. Së shpejti, Inter Miami CF do të jetë pjesë e MLS. Sipas gazetës britanike “Daily Express”, ish-kapiteni i Anglisë dëshiron të vijojë në këtë rrugë me atë që mund të konsiderohet nënshkrimi i tij i madh.

Në këtë listë, në mënyrë të veçantë është Cristiano Ronaldo, i cili nuk e ka filluar mirë te Juventusi dhe që vlerësohet si një imazh i rëndësishëm për zgjerimin e futbollit në Amerikë, ashtu siç ishte në kohën e tij vetë Beckham.

Por, me këtë funksion, qëllimi i tij tjetër i madh, me të cilin dëshiron të nënshkruajë, është qendërmbrojtësi i Barçës, Gerard Pique. Anglezi i mirënjohur ka një marrëdhënie mjaft të mirë me Pique, ndaj e di mirë se ai është një njeri, që gjithmonë dëshiron të provojë gjëra të reja.

Article Logic
Execution time: 0.0039241313934326