INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
''Bashkë ia dalim…'', MOZZIK jep lajmin e pabesueshëm pas tërmetit: ''Fshehurazi po më rrjedhin lot…'' [FOTO]

''Bashkë ia dalim…'', MOZZIK jep lajmin e pabesueshëm pas tërmetit: ''Fshehurazi po më rrjedhin lot…'' [FOTO]

Publikuar më: 15:35 27-11-2019

Këngëtari Mozzik ashtu si shumë personazhe të tjerë të njohur është solidarizuar në ndihmë të personave të prekur nga tërmeti që ra në orët e para të mëngjesit të së martës. Ai ka kontribuar që prej ditës së djeshme në mbledhjen e fondeve monetare që do të shërbejnë për të gjitha familjet e prekura.

Së bashku me Fondacionin “Fundjavë Ndryshe” ata kanë arritur të grumbullojnë deri tani 1 milion dollar.

Këtë lajm e ka njoftuar vetë Mozzik në një status të tij në instagram ndërsa shprehet i emocionuar dhe i prekur për solidaritetin dhe mbështetjen që kanë treguar shqiptarët në një situatë të tillë.

Mozzik i ka falënderuar të gjithë për ndihmën e tyre, ndërsa u shpreh i emocionuar që shqiptarët edhe këtë herë e kanë treguar se janë të bashkuar dhe të gatshëm për të ndihmuar në situata të tilla.

Statusi i plotë:

“Arritëm diçka qe se kemi bërë kurrë së bashku !!!!
Arritëm 1 milion dollarë para së bashku ,për tragjedinë e tërmetit në Shqipëri.
O Shqiptarë kurrë më të bashkuar nuk iu pasna pa,lus Zotin të jemi gjithmonë kshtu në këtë ritëm !
Fshehurazi pom rrjedhin lotët , lot dhimbje për humbjen e viktimave,për trishtimin qe e panë sytë e njerëzve..e ai loti i fundit po më jep shije krenarie e gëzimi,po ma zbërthen fjalën ” Bashkë ia dalim”Jeta ka sprova të shumta,çdo ditë e kemi sfidë , të qëndrojmë bashkë në diell e në shira!
Zoti është më i madhi , e vetëm te ai ndihmë kërkojmë !
Faleminderit gjithve”

View this post on Instagram

Arritëm diçka qe se kemi bërë kurrë së bashku !!!! Arritëm 1 milion dollarë para së bashku ,për tragjedinë e tërmetit në Shqipëri. O Shqiptarë kurrë më të bashkuar nuk iu pasna pa,lus Zotin të jemi gjithmonë kshtu në këtë ritëm ! Fshehurazi pom rrjedhin lotët , lot dhimbje për humbjen e viktimave,për trishtimin qe e panë sytë e njerëzve..e ai loti i fundit po më jep shije krenarie e gëzimi,po ma zbërthen fjalën " Bashkë ia dalim" Jeta ka sprova të shumta,çdo ditë e kemi sfidë , të qëndrojmë bashkë në diell e në shira! Zoti është më i madhi , e vetëm te ai ndihmë kërkojmë ! Faleminderit gjithve ❤️ Vazhdojmë tutje ! ?????????? Gramoz Aliu ( Mozzik ) @fundjavendryshe @arberhajdari

A post shared by MOZZIK (@mozzik) on

Article Logic
Execution time: 0.0043399333953857